MAKASE Hírek

Sporthírek, esemény beszámolók, újdonságok

2014. október 10-én a Magyar Kaland-Sport Egyesület szabadidősport népszerűsítő Sportnapot rendezett Cseszneken. A Nyugat-magyarországi Egyetem - Benedek Elek Pedagógiai Főiskolai Kar (Sopron), Apáczai Csere János Kar (Győr), Művészeti, Nevelés- és Sporttudományi Kar (Szombathely) - hallgatói három turnusban hódíthatták meg Magyarország első via ferrata útvonalát...

MAKASE szabadidősport népszerűsítő sportnap az EMET támogatásával - A NYME hallgatói kipróbálták Magyarország első via ferrata túraútját...

A rendezvény célja hazánk első via ferrata útjának (vasalt mászóút) bemutatása a Nyugat- magyarországi Egyetem hallgatóinak számára. Megismertettük a diákokkal ezen új tevékenység műveléséhez szükséges legkorszerűbb felszereléseket, szemléltettük az utak meghódításához szükséges mászó technikákat, illetve bevezettük őket e nálunk még gyakorlatilag ismeretlen sport európai hátterébe.

MAKASE szabadidősport népszerűsítő sportnap az EMET támogatásával - A NYME hallgatói kipróbálták Magyarország első via ferrata túraútját...

Csodálatos idő fogadta a félszáz résztvevőt, akik bátran, vidám hangulatban indultak neki - egyesületünk túravezetőinek kíséretében - a via ferrata túrautak leküzdésének. A nem csekély kihívást jelentő feladatokat vendégeink elváráson felül teljesítették, majd a pihenés helyett a következő via ferrata esemény dátumáról faggatták szakembereinket...
Mindenki kitűnően érezte magát, egy nagyon kellemes hangulatú csapat jött össze. Gratulálunk a résztvevőknek!

További képek a rendezvényről:

A ingyenes rendezvényen, a szükséges technikai felszereléseket, az oktatást, a szakvezetést egyesületünk biztosította.

Az esemény az Emberi Erőforrások Minisztériuma támogatásával valósul meg.

 

MAKASE szabadidősport népszerűsítő sportnap az EMET támogatásával - A NYME hallgatói kipróbálták Magyarország első via ferrata túraútját...

A Magyar Kaland-Sport Egyesület folyamatosan keresi a módját, hogy minél szélesebb körben népszerűsítse és elterjessze az outdoor sportokat. Ahhoz, hogy az ifjúság számára növeljük az aktív kikapcsolódások vonzerejét, élményorientált, kalandos programokat szervezünk. Kiemelt figyelmet kap rendezvényeinken az ismeretterjesztés, és az egészséges életmódra való nevelés.
Az aktív turizmus a legmegfelelőbb eszköz, a fiatalok legmagasabb szintű testi és lelki egészségének eléréséhez. A rendelkezésünkre álló lehetőségek és felszerelések segítségével biztosítjuk számukra az új hatásokat, az új ismereteket, valamint megadjuk nekik a legmotiválóbb dolgot, a felfedezés élményét. Nagyon fontos, hogy megéljék, átéljék az utazás történéseit, azoknak aktív részesei legyenek.

 

MAKASE csapat